IT & Parakende & Finans


IT, Parakende, Finans / POS sistemleri

Network ve IT sistemlerindeki hızlı değişim kapsamında TCP/IP Ethernet sistemlerinde kullanılan; Server lar, Router lar, Bridge ler, Media Converter lar, Switch ler, diğer Backbone ( Omurga ) cihazları, ADSL / VDSL / Cable modemler, Wi-Fi Lan cihazları gibi IT / Network ve Telekomünikasyon ekipmanların konsol portları üzerinden konfigürasyonu ve yönetimi mevcut Ethernet – TCP/IP LAN networkleri üzerinden lokal olarak ya da WAN / İnternet networkleri üzerinden uzak erişim yöntemleri ile yapılmaktadır.
Seri konsol haberleşmesi; hem RS-232 Ethernet device server çeviriciler ile kablolu bir şekilde hem de RS-232 Bluetooth adaptör çeviriciler ile kablosuz bir şekilde gerçekleştirilebilinir.

Ayrıca Parakende sektöründe mağazalarda, depolarda ürün stok yönetiminde kullanılan Barkod lu sistemlerde ( Barkod okuyucular, Barkod Yazıcılar, Barkod tarayıcılar ( scanner ) gibi ) ve Ödeme sistemlerinde ( POS terminaller, Kredi kartı ödeme sistemleri gibi ) RS-232 seri haberleşme yoğunlukla kullanılmaktadır. Bu Seri RS-232 tabanlı sistemler mevcut TCP/IP Ethernet networküne bağlanabilmelidir.

Özellikle Parakende söktörünün kendine özgü operasyonel işleyişi açısından, RS-232 Seri cihazların; maliyet-efektif Bluetooth kablosuz cihazlar ile  TCP/IP Ethernet networküne entegre edilmesi gerekmektedir.

Parakende sektörü dışında, lokanta – bar – restaurant ve eğlence sektöründe de sipariş sistemleri bu yöntemi kullanabilirler.

  • Ödeme Teminalleri Bluetooth Bağlantı
  • Barkod Tarayıcı Bluetooth Uygulama
  • Parekende Mağazalarının Uzaktan Yönetimi
  • Retail Dağıtım Cihazlarını Network Entegrasyonu
  • Otomat Makinalarında Kablosuz Bluetooth
EN