Teltonika RUT 240 4G LTE M2M Kompakt Modem Router (2*10/100-TX, Wifi AP/Client, Tek SIM)

Tek SIM, 4G LTE CAT4 ( 150 Mbps a kadar  ), DC-HSPA+, 3G, UMTS, TD-SCDMA, GPRS, EDGE, 2*10/100 Base-T Ethernet ( 1*WAN + 1*LAN veya 2*LAN ), Wireless Access Point ( Hotspot özellikli ), 1*DI + 1*DO, SMS, Reboot, RMS desteği, vb…

 

 

 

 

 

Teltonika RUT 240 4.5G LTE M2M Kompakt Modem Router (2*10/100-TX, Wifi AP/Client, Tek SIM)

 • Harici SIM tepsisi (tray) sayesinde direk 1 adet SIM kart takılabilir.
 • 150 Mbit/sn indirme (download) ve 50 Mbit/sn yükleme (upload) hızını destekler.
 • 4G (LTE ) / 3G / EDGE / GPRS dahili modül mevcuttur. LTE bağlantısı için herhangi bir harici modem gerekmez
 • 4G LTE şebekesi yok ise, 3G / HSPA şebekesi üzerinden, şayet 3G / HSPA şebekesi de yok ise EDGE veya GPRS Mobil teknolojileri üzerinden çalışmaya devam eder.
 • VPN (OpenVPN, IPSec, GRE) ile noktadan noktaya güvenli iletişim sağlar. Ayrıca bir VPN router kullanımına gerek yoktur.
 • VRRP desteği sayesinde mevcut router ile donanım yedekliliği
 • Yüksek hızlı ( 150 Mbps) 802.11 n/b/g wireless LAN .
 • 2 Ethernet Port ( 1*WAN + 1*LAN veya 2*LAN )
 • Sağlam aluminyum kasa, harici anten, DIN ray ( opsiyonel ), Digital IO
 • WAN / İnternetin 3G/4G ile yedekliliği
 • SMS ile, ping ile ve periyodik olarak Reboot özelliği
 • SNMP izleme ile 3G bilgisi de dahil olmak üzere Statü bilgisi
 • İleri seviyede wireless güvenliği (64/128-bit WEP, WPA, WPA2, WPA&WPA2 encryption methods)
 • DHCP sunucu.
 • WEB arayüzünden basitçe ayarları yapılabilir, her hangi bir yazılım yüklenmesine gerek yoktur.
 • Yazılım güncellenmesi WEB arayüzünden yapılabilir.
 • QoS, Web filtter, Event Loglar ve Firewall, VLAN vb.. özellikler

RUT240 4G LTE Router; 2 adet 10/100-TX RJ-45 Ethernet portu
(1*LAN+1*WAN veya 2*LAN) ve 1 adet SIMkart ( harici – tray – olarak) yuvası ile kompakt, wireless özelligi ile internet dagıtabilen bir 4G LTE Router dır.

RUT240 4G LTE M2M Router; dahili 3G/4G LTE modülü sayesinde 150 Mbps a kadar indirim ( download ) ve 50 Mbps gönderme-yükleme ( upload ) hizi saglar. Teltonika RUT240 4G LTE Modem Router; kablosuz ( Wi-Fi ) IEEE 802.11n ve 80211b/g wireless standartlari destekler. Harici 4G/3G/GSM antenleri için uygun anten konnektörü (SMA) sayesinde çekim seviyesinin düsük oldugunda
( GSM – 3G – 4G Mobil Operatör Baz Istasyonuna mesafe ve kullanim yogunlugu itibari ile ) yüksek kazançli antenler ( yüksek dBi li antenler ) ile sinyal seviyesinin arttirilmasini saglar.

Teltonika RUT240 3G 4G LTE Modem Router; Toplu tasima araçlarinda internet erisimi ve paylasimi için uygun ve efektif bir çözümdür.
Araçlarin elektrik tesisatina kolayca baglanabilir ( 9-30 VDC enerji giris destegi sayesinde)

Teltonika RUT240 4G LTE Router; Çok genis bir uygulama ve kullanim alanlari olmakla birlikte, çiflik, yazlik ev, yat/gemi, her türlü tasima araci vb yerlerde ideal internet hizmeti sagladigi gibi endüstriyel data haberlesmesi/internet uygulamalarinda da kullanilabilir ( Merkez ile makine arasindaki veri haberlesmesi (M2M), Akilli sistemler ( ulasim / sebeke / sehircilik / çevre vb.. ), endüstriyel otomasyon, su kuyusu otomasyonu, hava durum belirleme, Telemetri gibi her türlü uzak erisim )

Teltonika RUT240 4G Ag Geçidi ( standart olarak 2 adet 4G anten ve 1 adet Wi-fi anten ile gelir ) 4G Mobil network agi üzerinden Mobil Genisbant baglantisi saglar. VRRP destegi ile mevcut veya ikinci bir router ile donanim yedekliligi saglar. PPPoE özelligi sayesinde ilave bir modem ile xDSL baglantisini, 3G/4G LTE erisimi ile yedekli çalistirilabilir.

Web filtreleme özelligi ( Beyaz Liste/Kara Liste ) sayesinde Teltonika RUT240 ile; Belirli web sitelerine erisime izin verebilir, belirli web sitelerine erisimi engelleyebilirsiniz

 

4.5G LTE Desteği

Endüstriyel çözümler için mükemmel olan  M2M Router. Büyük veri akışlarının olmadığı durumlarda maliyet avantajı sağlar. Router’ın sahip olduğu 3G 4,5G LTE modülü ile M2M verilerini aktarabilirsiniz. Aynı zamanda düzenli internet kullanımı ihtiyaçlarınızı karşılayarak yeterli hıza ulaşabilirsiniz.

Kablosuz Network

Teltonika RUT240, fiziksel Ethernet bağlantısı yerine daha konforlu wifi teknolojisini sizlere sunarak mobility imkanı sağlar.

Input ve Output Çıkışları

Teltonika RUT240, uzaktan izleme ve kontrol için dijital giriş /çıkış noktalarına sahiptir.

Harici SIM Kart

RUT240, bulundurduğu harici SIM yuvası, SIM kartı nispeten kolaylıkla takmanıza veya değiştirmenize izin verir. Cihazı yeniden başlatmaya gerek kalmadan ağa hemen bağlanma imkanı sunar.

WAN ve LAN Portu

Teltonika RUT240, sınırlı miktarda harici cihaz ile dar ve kompakt alanlarda kullanılabilen, 1 Lan portuna ve 1 Wan portuna sahip küçük boyutlu bir cihazdır. Böylelikle ana internet bağlantısını, yedek internet sağlayıcısı olarak da kullanılabilir.

RMS Desteği

Yönlendiricinizin filosunu uzaktan yönetin.

Merkezleştirilmiş Teltonik uzaktan yönetim sistemiyle yönlendiricinizin tümüne tek bir platformda hakim olun,kontrol edin ve tam destekli bir şekilde izleyin.Böylelikle gelecekteki uygulamalar için daha iyi kararlar verin. Bu bağlantıya tıklayarak Ücretsiz demo RMS hesabınızı kaydederek deneyin!

Teltonika RUT240 Kurulum Dökümanları

Kolay Kurulum
Backup WAN Yapılandırma
Port Yönlendirme
Firmware Yazılım Güncelleme

EN