Maliyet – Efektif Madencilik Network

Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük madencilik şirketinin izleme ve monitör etme kabiliyetlerinin Westermo Endüstriyel Ethernet ürünleri ile arttırılması

Bilina maden alanı, her yıl 10 milyon tondan fazla kömür çıkartılan Çek Cumhuriyet'indeki en büyük madenlerden biridir. Bu miktarda kömür için 53 milyon metrekare civarında bir toprak çıkarılmalıdır. Burada en önemli konulardan biri, ticari ve ekonomik olarak, yüksek verimlilik – üretim kapasitesi ve karlı bir operasyonel sisteme sahip olmaktır. Westermo Endüstriyel Ethernet ürünleri bu projede verimlilik artışına hizmet etmişlerdir.


 

Westermo'nun kurulumu ve işletmesi gayet basit ve kolay olan, bakır kablo altyapısı ile çok uzun mesafelerde ( 15 Km ve üstü ) ve çok yüksek hızlarda ( 15 Mbps veya 30 Mbps ) haberleşme sağlayan , Endüstriyel Ethernet Uzatıcı ürünleri olan DDW serisi Endüstriyel Data Haberleşme cihazları kullanılmıştır.

Endüstriyel Network; tüm maden kapsamında alt istasyonlardaki her türlü otomasyon ekipman ve cihazının ( PLC ) merkez kontrol sistemi / odası ile haberleşmesi ve aynı zamanda aynı network üzerinde video güvenlik kamera görüntülerinin de yapılması için Westermo'nun Wolverine serisi SHDSL Ethernet Extender ları ile kurulmuştur.