Madencilik PoE Ethernet Network

İsveç Kiruna LKAB Madeni için PoE Network Çözümü

İsveç'in kuzeyinde Kiruna LKAB madeni dünyanın en büyük yeraltı madenidir. 1890 danlardan bu tarafa kullanımda olduğundan, özellikle modern zamanlar olarak son yıllarda Endüstriyel Network, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri açısından bir hayli çok sisteme sahiptir. Son projelerden biri olarak IT altyapısınının yenilenme projesinden Westermo'nun buradaki zorlu ve sert çevre / ortam kuşulları teknik gereksinimleri kapşılayan Viper ve RedFox Endüstriyel Ethernet Switch ailesinden network ürünleri kullanılmıştır.

 

Kiruna, aynı zamanda dünyanın en modern madenlerinden biridir. IT altyapı yenileme projesi kapsamında tüm maden alanını kapsayacak şekilde verimli, güvenli ve uzun çalışma ömrü olacak bir endüstriyel network kurulması planlamıştır. Ayrıca kurulacak networkun esnek ve yedekli olması planlanmıştır.

Bu projede kullanılan Redfox Endüstriyel Ethernet switch ( RFI-14-T4F-F4G ), Layer3 routing özellikli yüksek performansa sahip Fiber ( FX ) ve Bakır ( TX ) portların kombinasyonuna sahip olan Gigabit bir Endüstriyel Switch dir. Omurga altyapısını oluşturan Redfor Endüstriyel Ethernet Switchler e Viper ( M12 TX konnektörlü ) ( Viper-212-T3G-P8 ) endüstriyel PoE switchler bağlıdır. Viper PoE Endüstriyel Ethernet Switch lere IP Telefon IP Wi-Fi Access Point ler bağlıdır. EN 50155 standartına sahip Viper endüstriyel switchler IP65 koruma sınıfında olup, doğrudan maden içinde duvarlara monte edilmişlerdir. Viper Endüstriyel Ethernet Switch lerde kullanılan yüksek kalitedeki kompenantlar sayesinde20 yıldan daha fazla bir servis ömrü ve  600.000 saat  (MIL-HDBK-217) MTBF değeri söz konusudur.